Sposoby na urządzenie kawalerki. 12 praktycznych porad (cz. 2)

lip 3, 2024

Przed Wami druga część urządzania kawalerki. Znajdziecie tu wskazówki dotyczące przechowywania, kuchni i dekoracji wnętrz.

Garderoba

Choć duża szafa w kawalerce brzmi jak szaleństwo, musicie uwierzyć nam na słowo, że jest to praktyczne. Porzućcie pomysł o komodach, regałach i pojedynczej szafie na rzecz jednej z systemem przechowywania. Może i zajmie sporo miejsca, ale szafa, która pomieści wszystkie ubrania, zarówno zimowe jak i letnie, a dodatkowo zmieści także buty i torebki, jest błogosławieństwem dla kawalerki.

Szafki na ścianę

Jeśli brakuje Wam już miejsca na podłodze, szafka bądź półka może w końcu zawisnąć na ścianie! Na takiej półce możecie ustawić książki, doniczki, lamkę… Możliwości jest wiele!

Zrezygnuj ze stołu

Duży stół zajmuje stanowczo za dużo miejsca. Dodając do niego jeszcze pare krzeseł, staje się głównym bohaterem całego mieszkania. Zrezygnuj ze stołu na rzecz niedługiego blatu, przy którym zjesz posiłek, a potem spokojnie rozłożysz laptopa żeby popracować. W kawalerkach panuje specyficzny klimat i nawet jeśli nie będziecie mieć stołu na wykwintne przyjęcie, znajomi Wam wybaczą, bo jak wiadomo, najlepsze imprezy są w kuchni. Pod blat zawsze możecie wsunąć stołki barowe i mobilną szafkę na kółkach, która będzie dodatkowym miejscem do przechowywania. Ważne jest, aby angażować meble wielofunkcyjne takie jak np. szafka nocna. Jeśli faktycznie jest Ci niezbędna, pomyśl o tym, żeby była na przykład na kółkach i z kilkoma półkami. Może służyć do przechowywania lub do serwowania przekąsek podczas imprezy. 

Kuchnia – wyższa logistyka

W niej najłatwiej jest przesadzić. Mikser, ekspres, krajalnica, sokowirówka… Najpierw zadajmy sobie pytanie: “Co mi jest potrzebne TERAZ?”. Dajmy sobie czas, żeby upewnić się czego nam codziennie brakuje i sukcesywnie uzupełniajmy wyposażenie. Pamiętajmy że nie mamy dużo miejsca w poziomie, więc miejsca do przechowywania “ciągniemy” do góry. Szafki dla tego, co chcemy schować, półki dla rzeczy, którymi chcemy się pochwalić. Jeśli możemy coś powiesić np. Kubki, zamontujmy drążek na którym je powiesimy – będą na wyciągnięcie ręki. Niezwykle ważny jest porządek i organizacja.

Rośliny

Apelujemy! Nie rezygnuj z kwiatów. Jeśli faktycznie nie masz już miejsca, znajdź choć kawałek podłogi, blatu czy parapetu na doniczkę. Takie rośliny, jak paprotka czy bluszcz pospolity oczyszczają nasze już mocno zanieczyszczone powietrze i wprowadzają odrobinę natury do naszych czterech ścian. W kuchni obowiązkowo świeże zioła. Wystarczy zamocować belkę na ścianie i powiesić na niej doniczki. Nie zabierają miejsca na blacie i pięknie wyglądają. Tutaj zobaczysz, jakie rośliny najlepiej nadają się do mieszkania.

Nie odmawiajmy sobie przyjemności

Ograniczone miejsce w mieszkaniu nie może nas powstrzymać od wprowadzenia do niego “drobiazgu”, o którym zawsze marzyliśmy. W końcu masz swoje wymarzone mieszkanie, więc dlaczego nie możesz sobie zaaranżować we wnętrzu czegoś, co Cię zrelaksuje po pracy. Huśtawka? Pufa? A może jednak fotel zamiast stolika kawowego? Pamiętaj, że to ty ustalasz swoje priorytety, my tylko podpowiadamy.